Правильний догляд за вишиванками

Правильний догляд за вишиванками

1.12.2016 0 коментар(ів)

Дбайливе ставлення до вишиванок та правильний догляд за ними є запорукою збереження красивого вигляду вишиванок та довговічність Ваших речей. Вишиті речі потрібно прати у теплій воді з температурою до 30-35 градусів з рідким засобом для делікатного прання.

Дбайливе ставлення до вишиванок та правильний догляд за ними є запорукою збереження красивого вигляду вишиванок та довговічність Ваших речей.

Вишиті речі потрібно прати у теплій воді з температурою до 30-35 градусів з рідким засобом для делікатного прання. Вашу річ потрібно замочити на 15-20 хв, після чого продовжити прання (під час якого не варта активно терти виріб, особливо у місцях вишивки, в тому числівишиванок виконаних на домотканому полотні).

При пранні вишиванок не рекомендується: машинне прання, тертя вишиванки, використання миючи засобів з відбілюючимиречовинам (хлор, переоксид тощо),викручувати вишиванку, пересушувати, прасувати вишиванку з лицевої сторони.

Краще за все прати вишиванки вручну, особливо вироби з делікатних тканин.Для прання вишиванки (наприклад, тканина поплін) в машинці бажано використовувати спеціальний мішок, який запобігти пошкодженню тканини та вишивки барабаном. Не можна прати машинним методом вироби вишиті бісером, не рекомендується також машинне прання для вишиванок з домотканого полотна (адже є велика ймовірність зсідання тканини).

Випрані речі потрібно полоскати у літній воді, злегка струснувши після полоскання. Речі не викручувати, а скрутити у махровий рушник рулетом для вибирання вологи, після чого сушити у розгорнутому виді. При полосканні Ви можете додати у воду невелику кількість оцту, - це додасть ниткам блиску. Вишиванки та вишиті рушники шовковими нитками не варта прати дуже часто, адже з часом вони можуть втратити свій блиск.

Сушити рекомендують вишиванки вивернувши на виворіт, сорочки з льону та домотканого полотна обов’язково у розпрямленому вигляді. Прасувати виріб рекомендують теж з виворітної сторони, під вишиванку необхідно покласти м’яку основу, що збереже Вашу вишивку об’ємною. Праску рухати в напрямку нитки основи, щоб тканина не деформувалась. Прасувати вишиванку необхідно при температурі не вище 200 градусів. Вишиванки вишиті шовковими нитками прасують при нижчій температурі. Щойно випрасувану вишиванку не варта складати, краще залишити її на вішаку, щоб дати можливість волокнам прийняти правильну форму.

Якщо вишиванка потребує під крохмалення, то Ви можете скористатись крохмалем у балончику для прасування сорочок. Це значно зекономить Ваш час, адже дозволить підкрохмалити вишиту сорочку безпосередньо під час прасування.

Ставтесь дбайливо до вишиванок та носить їх з задоволенням!

Статті по темі: (1)

Залиште коментар